VI Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu krakowskiego

W dniu 8 września 2013 roku w Więcławicach przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się już po raz szósty Zawody Sportowo Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Warto wspomnieć, iż zawody te zorganizowane były przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krakowie, Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie, a swoim patronatem zawody objął Starosta Krakowski - p. Józef Krzyworzeka. Władze związku reprezentował cały Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP Kraków ziemski z prezesem dh. Leszkiem Ziębą na czele. Gospodarzem zawodów był wójt gminy Michałowice - p. Antoni Rumian oraz jednostka OSP z Więcławic. Komendę Miejską PSP w Krakowie reprezentowali bryg. Krzysztof Petryniak - Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie oraz mł. bryg. Andrzej Nowak - Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego. Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze KM PSP w Krakowie na czele z sędzią głównym zawodów bryg. Piotrem Millanem. Zawody jak zwykle dostarczyły wielu emocjonujšcych wrażeń, sportowa rywalizacja była zacięta, ale prowadzona niezwykle uczciwie zgodnie z zasadami fair-play. Zawody przeprowadzone były w dwóch konkurencjach: sztafecie oraz ćwiczeniu bojowym. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach tj. drużyn dziewczęcych i chłopięcych.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawiała się następująco,
MDP - chłopcy
ćwiczenie bojowe:
1. Konary
2. Wołowice
3. Sułoszowa
sztafeta pożarnicza:
1. Sieciechowice
2. Będkowice
3. Łuczyce

MDP - dziewczynki
ćwiczenie bojowe:
2. Miłocice
3. Karniów
sztafeta pożarnicza:
2. Dąbrowa Szlachecka
3. Wola Filipowska

W klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach w grupie MDP chłopców kolejność była następująca:
1. Będkowice
2. Sułoszowa II
3. Wołowice
4. Sieciechowice
5. Smardzowice
6. Konary
7. Olszowice
8. Złotniki
9. Sąspów
10. Waganowice

W klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach w grupie MDP dziewczynki kolejność była następująca:
2. Karniów
3. Miłocice
4. Olszowice
5. Radwanowice
6. Sułoszowa III
7. Dąbrowa Szlachecka
8. Wola Filipowska

Z-ca Komendanta Miejski PSP w Krakowie bryg. Krzysztof Petryniak na koniec serdecznie pogratulował zwycięzcom,ale przede wszystkim mówił o wielkiej strażackiej pasji jaka zebrała wszystkich uczestników niedzielnych zawodów w Więcławicach.

Zdjęcia z zawodów