Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze Piekary 2022

W dniu 18 czerwca 2022 r. na boisku sportowym Tęcza Piekary w Piekarch przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z terenu gminy Liszki, w których wzięło udział 12 drużyn, w tym 1 MDP dziewczęca i 4 MDP chłopców. Zawody zorganizowane były pod patronatem Wójta Gminy Liszki - Pawła Misia - przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP przy aktywnym udziale OSP Piekary. Rozegrane one zostały tradycyjnie w dwóch konkurencjach ćwiczeniu bojowym (stanowiącym szczególną atrakcję dla zgromadzonej publiczności) oraz w sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami. Zawody sędziowała komisja złożona ze strażaków z JRG-3 pod przewodnictwem st. kpt. Pawła Majdy - zastępcy dowódcy JRG-3.
Po zaciętej rywalizacji kolejność czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach była następująca:

Drużyny MDP chłopców:
1 miejsce MDP Mników
2 miejsce MDP Morawica
3 miejsce MDP Kryspinów
4 miejsce MDP Czułów

Drużyna MDP Dziewcząt:
1 miejsce MDP Kaszów

Drużyny męskie:
1 miejsce OSP Kaszów
2 miejsce OSP Mników
3 miejsce OSP Jeziorzany
4 miejsce OSP Kryspinów
5 miejsce OSP Liszki
6 miejsce OSP Piekary
7 miejsce OSP Morawica

Pierwsze trzy miejsca w seniorach oraz pierwsze miejsca MDP otrzymały nagrody finansowe a także puchary, dyplomy i medale.
Drużyna seniorów startowała w składzie:
Ryszard Paliś, Jacek Lelek, Łukasz Nowak, Piotr Nowak, Grzegorz Gach, Grzegorz Tyrała, Krzysztof Tyrała, Kamil Stopa, Mariusz Suchocki.
W bieżącym roku odbędą sie Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze seniorów w gminie Jerzmanowice Przeginia. Gminę reprezentowała będzie drużyna z Kaszowa.

Zdjęcia z zawodów