Eliminacje gminne OTWP 2015

W ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbyły się na terenie gminy eliminacje do etapu powiatowego. Wzięli w nich uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy wygrali rywalizację ze swoimi kolegami w szkołach. Wiedza jaką musieli się wykazać uczestnicy była bardzo rozległa, począwszy od historii i początku ruchu strażackiego oraz jego twórców, poprzez bieżącą wiedzę na temat strażactwa, przepisy przeciwpożarowe po znajomość zagadnień związanych z ochroną przeciwpożarową na terenie gminy. Komisja konkursu pod przewodnictwem prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Liszkach - dh Jerzego Stopy, przeprowadziła sprawnie konkurs. Wzięło w nim udział 9 uczniów szkoły podstawowej oraz 4 gimnazjalistów. Po napisaniu testów składających sie z 60 pytań, okazało się, że gimnazjaliści rozstrzygnęli już konkurs natomiast wśród uczniów szkół podstawowych dwie osoby będą miały dogrywkę o drugie miejsce. Komisja wręczyła przygotowane testy do dogrywki i ta wyłoniła zdobywcę drugiego miejsca. I tak w eliminacjach powiatowych w kategorii szkół podstawowych udział weźmie Grzegorz Stopa ze Szkoły Podstawowej w Jeziorzanach a w kategorii szkół gimnazjalnych – Jerzy Rzewuski z gimnazjum w Mnikowie. Eliminacje te odbędą się w dniu 14 marca 2015 r. w Krakowie w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2. Dalsze miejsca zajęli w grupie pierwszej Wiktor Prosowicz ze Szkoły Podstawowej w Kryspinowie i Kamila Tokarz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaszowie a w grupie drugiej Alicja Tarnowska z Mnikowa i Monika Rosek z Liszek. Eliminacje zorganizowali wspólnie GZEAS w Liszkach i ZOG ZOSP RP w Liszkach. Nagrody, upominki, dyplomy i słodycze dla uczestników ufundowała gmina Liszki oraz Pan Janusz Trojan z Kaszowa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom wyróżnionym, trzymamy kciuki za etap powiatowy i zapraszamy młodzież za rok do udziału w kolejnej edycji OTWP.

Zdjęcia z eliminacji