Obóz MDP 2019

W dniach od 18 do 28 sierpnia 2019r. w miejscowości Złockie 77 koło Muszyny odbył się obóz szkoleniowo wypoczynkowy dowódców Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu krakowskiego. Udział w nim wzięło 46 członków MDP z 12 jednostek OSP reprezentujących 7 gmin powiatu krakowskiego. Młodzież została zakwaterowana w DW Kolejarz, gdzie również znajdował się drugi obóz MDP z OSP w Woli Batorskiej, powiat wielicki. Oprócz zajęć szkoleniowych, była duża ilość czasu przeznaczona na wypoczynek, gry i zabawy. Organizowane były wycieczki terenowe do Muszyny, Krynicy Zdroju, Grybowa, Tylicza, Bartnika Sądeckiego i inne. Młodzież aktywnie spędzała czas wykorzystując infrastrukturę wypoczynkową zlokalizowanš na terenie ośrodka, między innymi boiska do siatkówki plażowej, piłki nożnej, basen kąpielowy. Skorzystała też z paintballu, ścianki wspinaczkowej jak również z toru łuczniczego. Wieczorami gry, zabawy, grille i ogniska z gitarą, karaoke oraz inne atrakcje. Nasz i sąsiedni obóz wizytował wicemarszałek Łukasz Smółka z Urzędu Marszałkowskiego. Obóz odwiedził też Komendant Miejski PSP w Krakowie st. bryg. Paweł Knapik, który wziął udział w pracach jury przy wyborze Mistera i Miss obozu. Wypoczywająca młodzież zdała egzamin końcowy kursu i otrzymała tytuł Dowódcy MDP. Z obozu wróciła pełna wrażeń i nowych znajomości.
Obóz zorganizowaliśmy na potrzeby ZOP ZOSP RP w Krakowie przy wsparciu Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, Komendy Głownej PSP, Starostwa Powiatowego oraz Samorządu Województwa Małopolskiego.

Zdjęcia z obozu MDP