Mikołajki 2016

W dniu 11 grudnia 2016 roku w sali widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziorzanach, z okazji mikołajowego święta, dla dzieci i ich rodziców wystąpili artyści z Krakowa: Marzanna Zawińska i Iwo Kubiak w spektaklu zatytułowanym "Przygody Rozbójnika Rumcajsa". Ta zabawna opowieść o szewcu Rumcajsie, który stał się rozbójnikiem i o księciu próżniaku, przedstawiona z zawodową perfekcją przez artystów, wywołała salwy radości wśród małych widzów. Ponadto aktorzy zaprosili wszystkie dzieci do czynnego udziału w spektaklu oraz do wspólnych zabaw po jego zakończeniu. Potem dzieci zaśpiewały piosenkę o Mikołaju i udało się. Przybył Mikołaj w którego wcielił się Stanisław Boroń. Dzieci otrzymały w nagrodę od Mikołaja paczki ze słodyczami. Oprawę muzyczną i oświetleniową zapewnił w sposób profesjonalny Jerzy Płaneta. Mikołajki zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie "Sukces" z Jeziorzan o salę udostępniła OSP w Jeziorzanach. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

Zdjęcia z Mikołajek