Dzień Strażaka 2018

W bieżącym roku nasze święto patronalne zbiegło sie z rocznicą 115 lecia utworzenia naszej jednostki. Skromne uroczystości, które odbyły się w dniu 6 maja 2018 roku - poprzedziło odwiedzenie naszych druhów, którzy odeszli na Wieczną Służbę i spoczywają na naszym cmentarzu. Na grobie każdego z nich zapalono znicz na dowód pamięci o nich. Uroczysta msza odbyła się w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Jeziorzanach o godz. 10.30. W trakcie przemarszu do i z kościoła przygrywała orkiestra dęta z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Szlacheckiej. Po mszy odbyła się uroczysta zbiórka na którą zaproszono sąsiednią jednostkę ze Ściejowic oraz Pana Wójta Pawła Misia i ks. dr Edwarda Pasteczko - proboszcza naszej parafi. Po złożeniu meldunku V-ce Prezesowi ZOP ZOSP RP Jerzemu Stopie przez Naczelnika Ryszarda Palisia oraz podniesieniu flagi na maszt - wyróżniono kilku druhów. I tak srebrny medal Za zasługi dla pożarnictwa otrzymał dh Ryszard Paliś i Piotr Przebinda, odznakę Strażak Wzorowy dh. Łukasz Kęsek i Adam Przebinda a odznakę wysługi V lat otrzymali Kamil Stopa i Anna Przebinda. Gratulacje z tej okazji złożył V-ce Prezes Powiatowy ZOSP RP w Krakowie - Jerzy Stopa. Potem był uroczysty obiad na sali w Strażnicy.

Zdjęcia ze święta strażackiego