W dniu 27 sierpnia 2011 r. w miejscowości Wołowice, Gmina Czernichów odbyły się V Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu krakowskiego. W zawodach wzięło udział 36 drużyn w tym 16 drużyn dziewczęcych. W zawodach startowała drużyna dziewczyn z MDP Gdów oraz chłopców z MDP Wierzchów, powiat Wielicki. Warto zauważyć, że zawody miały charakter międzynarodowy - wśród startujących drużyn obecnością zaszczycili nas goście z powiatu Monachijskiego.
Młodzież rywalizowała w dwóch konkurencjach: - ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej. Sędzią głównym zawodów rozkazem Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie był st. kpt. Jacek Linca Z-ca Dowódcy JRG 3.
Najlepszą drużyną żeńską (klasyfikacja generalna) okazała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Wołowic z wynikiem 99,33 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się MDP z Jeziorzan z wynikiem 105,69 pkt., a trzecie miejsce zajęła drużyna z MDP Karniów z wynikiem 114,32. Dalsze miejsca przypadły MDP z Przegini Duchownej, Olszowic, Miłocic, Zalasu, Sieciechowic, Wielmoży, Gdowa, Żydowa, pow. Monachijskiego, Przegini, Więcławic, Krzęcina i Bębła.
Wśród chłopców najlepszą drużyną w klasyfikacji generalnej okazała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Sieciechowic z wynikiem 94,16 pkt. Na drugim miejscu ukończyła drużyna z MDP z Sąspowa z wynikiem 94,22 pkt., a trzecie miejsce zajęli chłopcy z MDP z Wierzchowa, powiat wielicki, z wynikiem 96,11 pkt. Dalsze miejsca przypadły MDP z Goszczy, Tropiszowa, Zagacia, Więcławic, Waganowic, Wołowic, Radwanowic, Sułoszowej I, Polanki Hallera, Smardzowic, Będkowic, pow. Monachijskiego II, pow, Monachijskiego I, Czernej, Swiątnik Górnych, Jeziorzan oraz gościnnie Zbydniowic. Zawody uświetnili swoją obecnością m.in.:
Pan poseł na sejm RP Jacek Krupa,
Pani Urszula Stochel Wicestarosta Powiatu Krakowskiego,
Pan Szymon Łytek Wójt Gminy Czernichów - współorganizator zawodów,
Pan Leszek Zięba-Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP,
Pan st. bryg. Ryszard Gaczoł- Komendant Miejski PSP w Krakowie,
Pan bryg. Paweł Jarosz Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie
Pan insp. Dariusz Pocięgiel Komendant Powiatowy Policji.

Zdjęcia z zawodów