Spotkanie w Zabiedovie

W dniu 8 maja 2016 roku na zaproszenie Starosty Obce Zabiedovo i tamtejszych strażaków udaliśmy się na obchody patrona strażaków - świętego Floriana, 90 lecie utworzenia straży i poświęcenie nowego samochodu IVECO. Reprezentację jednostki stanowił poczet sztandarowy w składzie: dowódca pocztu dh. Wiesław Więckowski, sztandarowy - dh. Wojciech Skrzyński, asystujący - dh. Łukasz Nowak oraz druhowie Ryszard Paliś i Jerzy Stopa. Uroczystości rozpoczęła zbiórka jednostek strażackich przy remizie, następnie przemarsz do kościoła, gdzie odbyła się msza św. Po mszy poświęcono nowy samochód IVECO dla jednostki w Zabiedowie. Dalsza część odbyła się w sali urzędu, gdzie wręczono wyróżnienia dla strażaków, w tym również pamiątkowy list dla naszej jednostki. Uroczysty obiad zakończył wspólne spotkanie.
Należy podkreślić, że od kilku lat są utrzymywane kontakty z druhami ze Słowcji. Odbywają się naprzemiennie mecze piłkarskie i wspólne zawody strażackie. W tym roku w sierpniu ma się odbyć mecz piłkarski na Słowacji.

Zdjęcia z uroczystości