Rozpoczęcie sezonu szkoleniowo-patrolowego na Wi¶le

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. temperatury wzrastają, chęci aby się ochłodzić również. Dlatego musimy być gotowi na działania wodne. W dniu 22 maja 2016 roku rozpoczęli¶my sezon szkoleniowo patrolowy na akwenie wodnym jakim jest Wisła. Pierwsze pływanie rozpoznaczne wykonała obsada w składzie kierownik drużyny Kr WOPR dh. Jerzy Stopa (ratownik) oraz dh Łukasz Kęsek (sternik). Oczywi¶cie w połowie patrolu nast±piła zamiana ról i Łukasz był ratownikiem a Jurek sternikiem. Tradycyjnie sprawdzono łódĽ przed wodowaniem a potem jej zachowanie na wodzie. Trenowano również podstawowe elementy ratownictwa wodnego. Przepatrolowano akwen od Wołowic do Tyńca oraz kanał Skawiński do ¶luzy. W kolejne niedziele inni członkowie naszej drużyny będ± odbywać patrole i szkolenia.

Kilka zdjęć z patrolu