Ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Siedlcu

W dniu 11 listopada 2019 roku, w 101 rocznicę "Odzyskania Niepodległości" przez Polskę odbyło się Ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej Siedlec. Na tę uroczystość została zaproszona nasza drużyna. Byli tam również członkowie MDP w Radziszowa. Wsześniej spotkaliśmy się na Złazie Strażackim w Jeziorzanach w dniu 19 października 2019r. Apel rozpoczął się od złożenia meldunku Prezesowi Powiatowemu ZOSP RP dh Leszkowi Ziębie, a następnie z okazji Święta Niepodległości odśpiewano Hymn Polski. Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie członków MDP. Młodzi druhowie OSP Siedlec odebrali odznaczenia i wyróżnienia. Na uroczystość przybyli również inni goście min. Wiceprezes ZOP ZOSP RP dh Jerzy Stopa, Komendant Gminny ZOSP RP Gminy Krzeszowice dh Mieczysław Odrzywołek oraz rodzice i przyjaciele młodych członków MDP. Uroczystość zakończył wspaniały poczęstunek i zabawa. Młodzież zatańczyła "belgijkę" wspólnie bawiąc się i celebrując ten radosny dzień.