Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

W bieżącym roku zarząd postanowił wzmocnić działania w zakresie pracy z młodzieżą i dlatego postanowiono wejść z MDP na teren szkoły podstawowej w Jeziorzanach. Po uzgodnieniu z Panią Dyrektor szkoły i spotkaniu się z klasami od V do VII - 24 września 2019 roku odbyliśmy pierwsze spotkanie z dziećmi pragnącymi działać w MDP. Było to 9 dziewczyn z klas VII i VIII. Na następny spotkaniu dołączyło 2 chłopców. Już 2 października otrzymali oni mundury MDP oraz odbyły się pierwsze zajęcia merytoryczne. Drużynową została wybrana Ania Rydzyk a zastępcą drużynowego Łukasz Gdula. Mamy nadzieję, że wszyscy się utrzymają w drużynie zwłaszcza, że w dniu 19 października będziemy gościć młodych druhów z MDP w Siedlcu i MDP w Radziszowie. W sobotę 12 października mieliśmy zbiórkę z obsługi sprzętu. Było ciekawie i ....mokro. 15 października druhowie trenowali min. składanie darbiny nasadkowej. Czas jaki osiągnęli to 17 sekund. Gratulacje. 29 października mieliśmy kolejne spotkanie. Tym razem zostało ono poświęcone Mazurkowi Dąbrowskiemu. Najpierw musieliśmy poskładać wszystkie zwrotki hymnu z pociętych fargmentów, potem wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy na ekranie telewizora historię hymnu. Na zakończenie odbył się krótki test z wiedzy o nim. Wszyscy go zaliczyli.
31 października mieliśmy specjalną zbiórkę. O zmroku udaliśmy się samochodem strażackim na nasz cmentarz aby zapalić znicze na grobach druhów, którzy odeszli na Wieczną Służbę. Zapalając znicze pokazaliśmy, że pamiętamy o tych których już niema z nami. Na tym cmentarzu jest pochowanych 11 naszych druhów. Było zimno ale.... Warto było."Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje." (Jan Paweł II)