Dzień Strażaka 2016

W bieżącym roku nasze święto patronalne odbyliśmy w dniu 1 maja 2016 roku. Ale zanim świętowaliśmy - należało najpierw trochę posprzątać w garażach aby świeto wypadło godnie i w atmosferze porządku. Ale również dlatego, że zakładano możliwość opadów deszczu i wtedy święto odbyłoby się pod dachem czyli właśnie w garażu. Sprzątanie przeszło bez kłopotów, przygotowano garaże i w niedzielę 1 maja można było świętować. Uroczysta msza odbyła się w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Jeziorzanach o godz. 8.00 a potem przemarsz pod remizę. Tam krótki apel, wreczenie odznak Strażaka Wzorowego oraz wysług za lata służby. Również członkowie MDP otrzymali odznaki MDP i legitymacje członkowskie. Następnie przedstawiciele zarządu udali sie na cmentarz parafialny gdzie na grobach zmarłych strażaków zapalono znicze. Potem już swobodne spotkanie przy grillu.

Zdjęcia ze święta strażackiego