Klub Łączności

sp9psj W celu realizacji zadań statutowych Zarząd OSP powołał do życia Klub Łączności przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziorzanach. Na kierownika Klubu wybrano dh. sekretarza Jerzego Stopę, który posiada licencje krótkofalarską i znak SP9ODM. Poczyniono stosowne starania o licencję klubową i w dniu 31 marca 2003 roku Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty wydał pozwolenie radiowe dla radiostacji klubowej jednocześnie przydzielając znak wywoławczy SP9PSJ. Na początku klub będzie pracował na wypożyczonym sprzęcie TS 930S i antenie windom oraz w zakresie UKF na Motoroli GM 360 i antenie 5/8 lambda. Stacja dostępna będzie dla naszej młodzieży oraz wszystkich chętnych mieszkańców wsi.

Stacja okolicznościowa HF9OSP

Karta QSL W trakcie obchodów setnej rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeziorzanach pracowała stacja pod okolicznościowym znakiem HF9OSP w okresie od 21 kwietna do 11 maja 2003 roku. Obsługę radiostacji zapewniali operatorzy stacji klubowej SP9KGG, do której należy kierować karty QSL. Była możliwość zdobycia dyplomu oraz uzyskania okolicznościowej karty. Sporo stacji krajowych i zagranicznych skorzystało z możliwości nawiąznia łączności ze stacją pod okolicznościowym znakiem. HF9OSP-wyniki

Zawody SP YL Contest 2004

W bieżącym roku nasz klub po raz pierwszy wystartował w zwodach SP YL Contest. Operatorem była koleżanka Aśka - SP9-10067-KR co powodowała, że zostaliśmy klasyfikowani w grupie II - stacje klubowe - operator kobieta. W kategorii tej zajęliśmy 5 miejsce i dorobek 167 pkt. Jak na pierwszy raz to chyba dobrze. Wyniki otrzymaliśmy dzieki uprzejmości SP9PKZ i można je obejrzeć na naszej stronie.

Stacja okolicznościowa SP0PSJ

Karta QSL W bieżącym roku nasz klub obchodzi pierwszą rocznicę otrzymania pozwolenia radiowego. Dlatego też z tej okazji jak również Dnia Strażaka oraz dni ochrony przeciw pożarowej pracowała nasza stacja pod okolicznościowym znakiem SP0PSJ w dniach 29 marzec - 9 maj 2004r. Regulamin dyplomu jaki można było zdobyć - dostępny na naszej stronie. VY 73!

Stacja okolicznościowa SP0PSJ zakończenie

Zakończyła prace stacja okolicznościowa SP0PSJ. Trwa w tej chwili zgrywanie wszystkich logów i notatek do jednego logu. Jak tylko te czynności zostaną zakończone to wyniki będą opublikowane niezwłocznie. Na początek kilka informacji: Pierwszą łączność z nami nawiązała stacja SP9NSB w dniu 29 marca 2004 roku o godz. 1545 na częstotliwości przemiennika SR9P - 145,560 MHz i dokonując wymiany raportów 5/5 - operator Aleksnder, QTH Kraków. Pierwsze dyplomy zostały już wysłane. Ponadto posiadmy zgłoszenia stacji, którym również wkrótce wyślemy dyplomy.